Carey Mulligan

Carey Hannah Mulligan, İngiliz oyuncu.

Üniversite hocası Nano ve otel müdürü Stephen Mulligan çiftinin çocuğu olarak Westminster, Londra'da doğdu. Owain adlı bir erkek kardeşi vardır. 3 yaşındayken babasının işi nedeniyle Almanya'ya taşındılar, 5 yıl sonra İngiltere'ye geri döndüler. Çok küçük yaşlarda oyunculuğa merak sardı ve tiyatroya başladı. 2005 yılında çekilen Pride & Prejudice filmindeki Kitty Bennet rolüyle ün kazandı. Ardından İngiliz televizyonlarında yer alan Doctor Who, Bleak House ve Northanger Abbey gibi dizilerde rol aldı.

2009 yılında çekilen An Eduction filmindeki Jenny rolüyle birlikte Akademi Ödüllerinde En İyi Kadın Oyuncu ödülüne aday gösterildi. Aynı rol ile BAFTA Ödüllerinden En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanmıştır. Aynı zamanda The Greatest, Never Let Me Go, Drive, Shame, The Great Gatsby, ve Inside Llewyn Davis filmlerinden başrolde yer almıştır. 2015 yapımı Diren (Suffragette) filminde ise kadınların eşitlik mücadelesi için çalışan çamaşırcı Maud Watts rolüyle beğeni kazandı. 2018'de Paul Dano'nun yönettiği Yangın Yeri (Wildlife) filminde Jeanette karakteriyle sinema izleyicisiyle buluştu.

2012'de müzisyen Marcus Mumford ile evlenen Mulligan, 2015'te Evelyn Grace adlı bir kız, 2017'de ise Wilfred adlı bir erkek çocuk dünyaya getirdi.

 1. Kazı – The Dig ( Türkçe Dublaj )
  Tüm Bilgiler
  Kazı – The Dig ( Türkçe Dublaj ) Biyografi Filmleri, Dram Filmleri 
  Türkçe Dublaj
  Kazı ( The Dig ) Türkçe Dublaj izle: Arkeologların arazisinde kendini geliştiren Britanyalı kadının hikayesini anlat bu film, Biyografik, Dram ve Tarih kokan filmler arasında izlenmesi gereken en iyi filmlerden birisidir.Filmin konusu : John Preston yapımcısı olan romanda geçen hikayeyi İngiltere den filme uyarlayıp vizyona girmesi sonucu oluşmuştur. Küçük oğlu ile birlikte yaşam sürdüren zengin bir kadının dul kaldıktan sonra yaşadığı hayatı anlatmaktadır.Yaşadığı yerdeki toprak altında çıkan değişik yapıtlara karşılık olarak, bunun ile araştırma yapan dul kadın, kendini geliştirerek Dünya'da eşi benzeri olmayan arkeolog olarak filmde rol almaktadır.Kesinlikle izlemeniz gereken en iyi filmler arasında yer alan kazı filmi ücretsiz izlemedia.com 'dan izleyebilirsiniz. Kazı Filmi izle
  • 2021
  • İngiltere
  • 720P
  • IMDb 7.0
  • 115
  • 0
Carey Mulligan Resimleri
Sitemizde bulunan filmler bizlerin sunucusu tarafından barındırılmamaktadır. Hukuki işlem konusunda lütfen iletişim sayfasını kullanarak, hukuki olarak kaldırılması gerekilen içerik hakkında bilgi paylaşınız.