Leonardo DiCaprio

Leonardo Wilhelm DiCaprio, Amerikalı aktör. 21. yüzyılın en önemli aktörlerinden biri olarak kabul edilen DiCaprio, toplamda milyarlarca dolar gişe geliri elde eden filmlerde oynadı.

1974'te Los Angeles, Kaliforniya'da dünyaya geldi. Almanya doğumlu annesi Irmelin sekreterdi, İtalyan kökenli babası George DiCaprio ise karikatür sanatçısıydı. Anne Irmelin, Floransa'daki Uffizi müzesinde DaVinci'nin eserlerini incelerken, henüz doğmamış olan Leonardo'nun tekmelerine maruz kalınca, oğluna Leonardo ismini koymaya karar vermiştir. Wilhelm ise büyükbabasının adıydı. Ancak Leonardo bir yaşındayken annesi ve babası ayrıldılar. DiCaprio annesiyle büyüdü, hatta çocukluğunun bir bölümünü büyükannesi ve büyükbabasıyla birlikte Almanya'da yaşadı. Üvey abisi Adam Farrar da aktördür.

Çocukluk yıllarında birçok reklam filminde oynadı. Corinne A. Seeds University Elementary School, Center for Enriched Studies ve John Marshall High School'u bitirdi. İlk büyük çıkışını 1991'de Growing Pains adlı TV dizisiyle yaptı. Ardından This Boy's Life filminde Robert De Niro ile başrolü paylaştı. Bu rol için 400 tane yaşıtı arasından bizzat De Niro tarafından seçildi. 1993'te What's Eating Gilbert Grape filminde Johnny Depp'in özürlü kardeşini canlandırdı. 1995'te ise Günlük (The Basketball Diaries) filmiyle ne kadar yetenekli olduğunu tekrar kanıtladı. 

1996'daki Baz Luhrmann filmi Romeo ve Juliet'te Romeo'yu canlandırdı, performansı sayesinde Berlin Film Festivali'nde Gümüş Ayı kazandı. 1997'de Titanic filmiyle yıldızlığa adım attı ve en çok tanınan aktörler arasına girdi. 

2005'te ise Göklerin Hakimi filmiyle En İyi Aktör (Drama) dalında Altın Küre aldı. 2013 yapımı Para Avcısı filmiyle bir kez daha Altın Küre aldı. 2015'te rol aldığı Diriliş (The Revenant) filmiyle 5. oyunculuk adaylığında ilk kez Oscar ödülünü kucakladı. Ayrıca Altın Küre ve BAFTA gibi birçok başka ödülü de kazandı.

Özel hayatı magazin basını tarafından çokça yazılıp çizilen DiCaprio, Gisele Bündchen ve Bar Refaeli başta olmak üzere birçok mankenle ilişkiler yaşadı.

 1. Don’t Look Up Türkçe Dublaj izle
  Tüm Bilgiler
  Don’t Look Up Türkçe Dublaj izle Bilim Kurgu Filmleri, Dram Filmleri 
  Türkçe Dublaj
  Don’t Look Up Türkçe Dublaj izle; Dünya'yı kurtarmak için büyük çaba harcayan bir kadın ile ona yardımcı olan bir doktorun dramatik hikayesinin anlatıldığı film de, Kate yüksek lisans yapmaktadır. Keşfettiği bir durum son derece ürkütücüdür ve Dünya'nın sonunu getiren bir durumla karşı karşıyadır. Dr.Randall Mindy' de durumun ciddiyetinin farkına vararak arkadaşına yardım etmek ister ve konuyu hükümet yetkililerine taşımaya çalışırlar. Yapmayı çalıştıkları şeyi ne hükümet yetkilileri , ne medya ne de halk tarafından ciddiye alınmadığından dolayı Kate ve Mindy zor zamanlar yaşasalar da bir şekilde kendilerini duyurabilmek için ellerinden geleni yapacaklardır. Son zamanların çokça ismi duyulan ve konuşulan filmi Don't Look Up ı sitemizden tek ve alternatif linkler ile 1080p kalite de Türkçe Dublaj izleyebilirsiniz. İyi seyirler dileriz.
  • 1080P
  • IMDb 7.4
  • 173
  • 0
  Başlangıç – Inception ( Türkçe Dublaj izle )
  Tüm Bilgiler
  Başlangıç – Inception ( Türkçe Dublaj izle ) Bilim Kurgu Filmleri, Macera Filmleri 
  Türkçe Dublaj
  Başlangıç – Inception ( Türkçe Dublaj izle )Başlangıç – Inception ( Türkçe Dublaj izle ) :Filmin konusu, boyutlar arasında geçen bir film. Film'de Arafta kalan başrol oyuncusu Leonardo DiCaprio kalıyor. Filmin konusunda çok yetenekli bir hırsızın maceraları anlatılıyor. Rüya gördüğü zaman bilinç altı, yeteneklerini sergiliyor.Onun yetenekleri tehlikeli bir durum sergiliyor. İnsanların düşüncelerini okuyarak, onların ne yapacağını önceden tahmin ediyor. Çok etkili bir film.Türkçe olarak Başlangıç olarak adlandırılan Inception filmini izleyebilirsiniz.Başlangıç - Inception Türkçe Dublaj izle
  • 2010
  • İngiltere
  • 720P
  • IMDb 8.8
  • 51
  • 0
Leonardo DiCaprio Resimleri
Sitemizde bulunan filmler bizlerin sunucusu tarafından barındırılmamaktadır. Hukuki işlem konusunda lütfen iletişim sayfasını kullanarak, hukuki olarak kaldırılması gerekilen içerik hakkında bilgi paylaşınız.